پرطرفدارترین گیاهان داخل منزل

پرطرفدارترین گیاهان داخل منزل

پرطرفدارترین گیاهان داخل منزل

پرطرفدارترین گیاهان داخل منزل

کدام گیاهان گلدانی بیشتر در خانه نگهداری و پرورش داده می شود؟

گیاهان خانگی  یا حتی گیاهان گلدانی نامیده می شوند، زمانی که به دمای اتاق و فضای خانه می آیند نقش مهمی ایفا می کنند. شما فکر می کنید ایرانیا  چقد برای تهیه این گیاهان هزینه صرف می کنند؟ بر طبق آمار، مبلغ تقریبی 15 میلیون تومان در سال است که در واقع تنها 375 هزار تومان  به ازای هر سرانه است. این واقعا خیلی زیاد نیست، اما ما عدد را کنار گذاشتیم و با هم همکاری می کنیم که برای لذت بردن از گیاه در منزل استفاده ببرید.


پرطرفدارترین گیاهان داخل منزل

با مجله اینترنتی مزرعه کاکتوس ایران زمین همراه باشید


در میان گونه های مختلف  گیاهانی را پیدا خواهید کرد که معروفترین آنها برای تزئین خانه های شماست. ممکن است یکی یا بیشتر از این گیاهان را داشته باشید.

در لیست زیر محبوب ترینها برای اتاق نشیمن و سالن خانه برای شما به نمایش گذاشته می شود.

 

پرطرفدارترین گیاهان داخل منزلگیاهان خانه ای، هر چه سبز و یا گلدار باشند، قطعا تاثیر مثبتی بر محیط زیستی خواهند داشت که  به طور مستقیم به ما می رسید.

در اتاق سبز شما احساس آرامش می کنید.

در واقع، گیاهان اثر استرس را کاهش و آلاینده های هوای محیط را در همان زمان فیلتر میکنند.

این چیزی نیست که از گیاه باید توقع داشت، اما درست است دلایل زیادی وجود دارد که شما باید زمان و پول را در خانه های گیاهی خود سرمایه گذاری کنید.

مطمئنا، من نیاز به متقاعد کردن شما ندارم. گاهی اوقات شما نمی دانید که چگونه گیاهان گلدان را نگه دارید و نگهداری کنید و بنابراین هر کدام را بخرید.

همچنین  گیاهانی وجود دارد که قوی هستند و نیازی به هیچ گونه مراقبت های سنگین ندارند.

به دنبال یک گلدان که در زیر نشان داده شده است و مطلع شوید، چه نیازهایی به مراقبت دارد.

شما محل درستی برای این گیاهان در  خانه دارید، اما نیاز به نور کمتری دارند.

این شاید سرگرمی جدید شما باشد …

ما برای شما آرزوی موفقیت می کنیم!

و در حال حاضر شما به گیاهان محبوب ترینها نگاه می کنید.


فیکوس

درختان فیکوس گیاه معمولی در خانه و اداره هستند، عمدتا به این دلیل که آنها درخت معمولی با یک تنه و یک سایبان گسترش می یابند. اما با همه محبوبیتشان، گیاهان فیکوس ظریف هستند. با این حال، اگر شما شرایط نگهداری و چگونگی مراقبت از یک درخت فیکوس را بدانید، یک گیاه سالم خواهید داشت.

به طور معمول به عنوان فیکوس شناخته می شود، از لحاظ فنی، انجیر گرمی است. این عضو از جنس گیاهان Ficus است.

درختان فیکوس می توانند شکل خود درخت را بدون توجه به اندازه آنها حفظ کنند، بنابراین این امر برای بونسای یا برای گیاهان عظیم در فضاهای بزرگ ایده آل است.

برگ های آنها می تواند سبز یا سبز تیره باشد. در سال های اخیر، برخی  شروع به استفاده از تنه های قابل انعطاف خود برای بریدن یا چرخاندن گیاهان به اشکال مختلف کردند.

بیشتر درختان فیکوس از نور غیر مستقیم یا فیلتر شده با نورهای متنوع استفاده می کنند که با خوشحالی قادر به گرفتن نور متوسط ​​هستند.

نور مستقیم، نور مستقیم ممکن است منجر به خشک برگ و افتادن برگ شود. درختان فیکوس همچنین نمی توانند درجه حرارت پایین را تحمل کنند.

آنها باید در دماهای بالای 16 درجه سانتیگراد نگه داشته شوند و در واقع دمای بالاتر از 21 درجه سانتیگراد را ترجیح می دهند.

نفوذ هوای سرد از پنجره ها یا درهای کنار گیاه فیکوس به آنها آسیب می رساند، پس مطمئن شوید که آنها را در جایی قرار دهید که مشکلی نداشته باشند.

مجله مزرعه کاکتوس فیکوس
فیکوس

هنگام رشد فیکوس در داخل خانه، حفظ رطوبت نسبتا بالا در اطراف گیاه مهم است. غرق کردن (جزیره) منظم یا تنظیم درخت فیکوس در یک سینی شفاف پر از آب، یک راه عالی برای افزایش رطوبت خود است ، اما در نظر داشته باشید که در حالی که آنها رطوبت بالا را دوست دارند، آنها ریشه های بیش از حد مرطوب را دوست ندارند.

بنابراین، هنگام آبیاری همیشه ابتدا سطح خاک را بررسی کنید. اگر بالای سر خاک مرطوب باشد، به این معنی نیست که رطوبت کافی داشته باشد. اگر بالای خاک احساس خشکی می کند، این نشان می دهد که به آب نیاز دارد.

همچنین در حالی که مراقبت از یک گیاه فیکوس، آگاه باشید که آنها تولید کننده های سریع هستند و نیاز به مقدار زیادی مواد مغذی برای رشد خوب دارند.

باروری یک بار در ماه بهار و تابستان و یک بار هر دو ماه در پاییز و زمستان.

تقریبا همه کسانی که یک درخت فیکوس دارند، از خودشان پرسیدند: «چرا درخت فیکوس من برگ های خود را از بین می برد؟

یک درخت فیکوس که برگ هایش را از دست می دهد ، شایع ترین مشکل این گیاهان است.

می تواند هر یک از موارد زیر باشد:

-تحت آبیاری و یا بیش از آبیاری

-رطوبت کم

-نور کم

-نقل مکان

-تغییر دما (خیلی گرم یا سرد)

-آفات

فیکوس نیز به آفات مانند مینای سبز  و علف های هرز مستعد است. یک درخت فیکوس سالم این مشکلات را نمی بیند، اما یک درخت فیکوس (احتمالا برگ ها را از دست می دهد) قطعا مشکل آفت را به سرعت حل کنید. “ساپ” که یک گیاهخوار فیکوس که از خوردن برگ های فیکوس تغذیه میکند، آبی رنگ است. درمان آفت گیاه با روغن نایم یک راه خوب برای رسیدگی به هر یک از این مسائل آفت گیاه فیکوس است.


کالاته آ گوره خری

مجله اینترنتی مزرعه کاکتوس کالاته آ کلاتیا cactus farm magazine
کالاته آ

گونه های زیادی در خانواده گیاه Calathea وجود دارد، اما یکی از محبوب ترین گیاهان کالاته آ گوره خری است.

اغلب گیاه نماز  یا همان گیاه گوره خری  نامیده می شود، رشد بسیار زیاد آن  می تواند به راحتی تبدیل به نمایشگاه هر باغ داخلی شود. گیاه کالاته آ یا کالاتیا گیاهان بومیان برزیل هستند و برگ های سبز روشن آنها می توانند به صورت سفید، زرد یا صورتی در یک الگوی شبیه پَر مانند که مطمئنا به چشم برسد، باریک باشد.

به عنوان گیاه  گرمسیری، مراقبت از این گیاه در خانه چندان دشوار نیست که برخی از باغبانان فکر می کنند.

با توجه به مراقبت مناسب کالاته آ گوره خری، این گیاهان می توانند تا 85 سانتی متر ارتفاع و1متر گسترده رشد کنند.

برگ هایی که می توانند تا 45 سانتی متر در طول رشد کنند، بوسیله یک ساقه مرکزی بوجود می آیند، که به راستی بالا می رود تا برگ جدیدی ظاهر شود.

برگ های قدیمی تر آن را خنثی می کنند تا بتوانند رشد جدیدی داشته باشند. همانطور که گیاهان سنین بالاتر، گل بوته های جدید با به وجود آمدن برگ های جدید را تشکیل می دهند که به ظاهر سرسبز گیاه اضافه می کنند.

گل ها نامناسب هستند. کوچک و سفید، آنها اغلب در زیر برگ و برای بسیاری از عزیزان پنهان است.

حذف ساقه گل بخشی از مراقبت گیاه به طور منظم، به طوری که گیاه هیچ انرژی از گلدهی را از دست نمی دهد.

توصیه های زیر در مورد چگونگی مراقبت از یک گیاه کالاته آ، سلامت محیط را برای گیاهان در محیط گیاه خود تضمین می کند.

همانطور که با تمام گیاهان اتاق نشیمن، مراقبت از گیاه کالاته آ گوره خری با خاک آغاز می شود.

گیاهان گرمسیری به خاکهایی نیاز دارند که رطوبت دارند اما همچنین تخلیه می کنند. بدون زهکشی خوب، ریشه ها می پوسند.

با این وجود فقدان آب باعث می شود که برگ ها خرد شود.

ترکیبی از خاک مناسب گلدانهای خوب شامل یک قسمت خاک، دو قسمت ماسه پخته و دو قسمت پرلیت است.

مخلوط ویفرآبی با کیفیت خوب نیز این الزامات را برآورده خواهد کرد.

هنگامی که گیاه را به تازگی به دست آورده اید، باید مراقب باشید که به طور کامل آب از انتهای گلدان خارج شود.

از آن پس، باید گیاه مرطوب نگه داشته شود.

گاهی اوقات با یک راه حل مناسب برای تغذیه  نیمی از کود مایع  را برای گیاه استفاده کنید. بیش از حد و گیاه شما رشد می کند.

رطوبت مشکل بعدی است که در هنگام رشد گیاهان را از بین میبرد.

گیاهان باید چندین بار در هفته تشنه بمانند. اگر محیط مخصوصا خشک باشد، که اغلب در طول ماه های زمستان اتفاق می افتد، گلدان را در یک سینی کم عمق پر از شن قرار دهید و سینی را بدون لمس کردن گلدان پر از آب کنید(جزیره).

یکی از اولین نشانه های رطوبت کم لبه های قهوه ای در طول برگ ها است. بسیاری از عزیزان به اشتباه معتقدند که گرمای شدید و نور قوی برای گیاهان گرمسیری ضروری است.

اکثر گیاهان مناطق گرمسیری فقط به دمای بالاتر از 13 درجه سانتیگراد برای زنده ماندن و درجه حرارت متعادل در حدود 21 درجه سانتیگراد به رشد نیاز دارند.

این گیاهان در زیر درخت سایه دار مناطق گرمسیری رشد می کنند و نیازی به نور قوی ندارند. نور پراکنده باید کافی باشد پس از اینکه شما در حالی که گیاهان را مراقبت می کنید، ممکن است کمی بخواهید تا میزان روشنایی گیاهان خود را در برگ های رنگی روشن کنید. با گذشت زمان، مراقبت از گیاهان کالاته آ نیز شامل قلمه گیری می شود.

باید در بهار هر دو سال انجام شود. این گیاهان دوست ندارند دارای قلمه های کوچک باشد. اگر در پایه گیاه چندین قلمه وجود داشته باشد، اکنون زمان تقسیم است. از یک تیغه تیز برای جدا کردن و استفاده از هر گلدان برای یک قلمه استفاده کنید.

چگونگی برای مراقبت از یک گیاه کالاته آ ممکن است در ابتدا دلهره آور باشد، اما هنگامی که شما یک روال راپیش میبرید، حتما پاداش خود را از این گیاه به صورت قابل توجه دریافت خواهید کرد.


زاموفیلیا – پَر خوش شانس

مجله اینترنتی مزرعه کاکتوس ایران زمین زاموفیلیا cactus farm magazine
زاموفیلیا

اگر تا کنون گیاهی برای نگهداری آسان وجود داشته باشد، گیاه زاموفیلیا است.

این گیاهان غیر قابل از بین رفتن می تواند ماه ها و ماه ها از غفلت و نور کم و همچنان شگفت انگیز باشد. قبلا، گیاه زاموفیلیا تنها در مراکز و ساختمان های اداری بزرگ یافت می شد، بخشی از این که آنها به مراقبت بسیار کمی نیاز دارند و همیشه سالم هستند.

اما در سال های اخیر، آنها راه خود را بر روی قفسه ها و گلفروشی ها باز کردند که هر کسی می تواند آن را خریداری کند.

این باعث شده است که بسیاری از مردم در مورد نحوه رشد گیاه زاموفیلیا یا پَر خوش شانسی بدانند.

پاسخ کوتاه این است که تلاش بسیار کمی برای نگهداری انجام می شود.

درباره گیاه بدانید گیاه نام خود را از نام گیاه شناسی  که گیاه را کشف  کرده آن نام برده است.

گیاه زاموفیلیا  در یک شکل ظریف و شکننده است که در پایه ضخیم و بامزه شروع می شود و سپس به یک نقطه می رسد.

در طول ساقه، برگ ها شکل خاصی، بیضی شکل است که گیاه را مانند پرهای تلطیف می کند. کل گیاه دارای پوشش مومی و براق است که به نظر می رسد ساخته شده از پلاستیک است.

بین ویژگی های مجسمه سازی گیاه و پوشش موم آن، افراد معمولی اصرار ندارند که این باید یک گیاه مصنوعی باشد.

گیاه  در نور کم، نور غیر مستقیم بهترین حالت را میگیرند، اما در مقادیر بسیار کم نور، خوب عمل می کنند. این گیاه یک گیاه ایده آل برای یک دفتر یا حمام که در آن تنها مقادیر کمی از نور فلورسنت دریافت می کند، می سازد. در حالی که گیاهان می توانند نور مستقیم بگیرند.

اگر در نور مستقیم باقی بماند، ممکن است برخی از بین رفتن برگ ها را مشاهده کنید. علاوه بر این، برگ های پیچش زدگی، زرد شدن و تکه شدن می تواند نشانه ای از نور بیش از حد باشد.

وقتی متوجه شدید گیاه رشد علفی پیدا میکند (دراز شدن)، به طور معمول این بدان معنی است که گیاه سعی دارد از منبع نور دور شود.

گیاه را به محل شاد و یا دورتر از منبع نور منتقل کنید. شما همچنین می توانید نور را با پرده ها یا صفحه های پلاستیکی فیلتر کنید اگر حرکت دادن گلدان امکان پذیر نباشد.

مراقبت از گیاه با کمبود مراقبت آغاز می شود. در واقع گیاهان بهتر عمل خواهند کرد اگر آنها را تنها بگذارید.

آنها نیاز به آب کمتر ندارند. تنها زمانی که خاک خشک شود گیاه را آب بدید. راه نادرستی که می توانید این گیاه را از بین ببرید این است که آن را  بیش از حد آب بدید. زرد شدن گیاه به معنای آن است که آب زیاد دریافت می شود و ریزوم های زیرزمینی آن ممکن است پوسیدگی داشته باشد.

بنابراین اگر چیز دیگری در مورد مراقبت از گیاه زاموفیلیا به یاد نیاورید، فقط به یاد داشته باشید که این می تواند ماه ها بدون آب زنده بماند، اما اگر به طور منظم بخوابد، سریع رشد می کند.

گیاه بدون کود می توانند شادابتر هم باشد، اما اگر می خواهید، می توانید  کود نیتروژن را یک تا دو بار در سال و تنها در ماه های تابستان به او بدهید. گیاهان زینتی زاموفیلیا بسیار آسان و مخصوصا برای نگهداری کم مناسب هستند.


درخت پول – کراسولا اوتا – یشم – جید – گیاه یخی

مجله اینترنتی مزرعه کاکتوس ایران زمین cactus farm iran zamin کراسولا اواتا crassula
کراسولا اواتا – گیاه یشم – جید – گیاه یخی

مراقبت از گیاه کراسولا اواتا یا جید آسان و ساده است. بسیاری از مردم گیاهان جید را در خانه ها و ادارات خود و به عنوان نمادی از موفقیت در نظر گرفته می شوند.

اما شما نیازی به خوش شانسی برای یادگیری آنچه که مراقبت و نگهداری مناسب گیاهان جید است نیست. خواندن را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه به گیاه جید مراقبت کنید.

یادگیری در مورد مراقبت و نگهداری گیاهان جید ( Crassula ovata ) آسان است. مهمترین عواملی که باید در نظر داشت برای  گیاهان یشم،  آب، نور، دما و کود است.

آبیاری یک گیاه جید یکی از مهم ترین مواردی که برای گیاهان جادویی احتیاج دارید، این است که مطمئن شوید که آنها به درستی آب می خورند. هرگز اجازه ندهید گیاه کاملا خشک شود.

اما همچنین، اغلب گیاه را پر از آب نکنید، زیرا این می تواند باعث پوسیدگی ریشه شود. گیاه جید خود را به صورت زمان مشخص شده آبیاری نکنید. در عوض، گیاه جید خود را هنگامی که سطح خاک فقط به لمس بند انگشت احساس خشکی کردید، آب بدید.

علت از دست دادن برگ و یا دارای نقاط ریز روی برگ، این است که بیشتر به دلیل کمبود آب است. نیاز نور خورشید یک گیاه جید یکی دیگر از جنبه های مهم مراقبت و نگهداری از گیاهان جید است.

آنها برای رشد مناسب به خورشید نیاز دارند. اگر آنها نور خورشید کامل نداشته باشند، ممکن است دچار خراشیدگی و نازک شدن ساقه شوند.

دستورالعمل های مراقبت از گیاه جید می گویند که گیاهان جید بیشترین درجه حرارت را در دماهای روزانه 24-18 درجه سانتیگراد در طول روز و 10 تا 13 درجه سانتیگراد  در شب می توانند تحمل کنند.

گفته می شود که اگر آنها نور خورشید فراوانی داشته باشند، در دماهای بالاتر از این، نیز خوب عمل می کنند.

بارور کردن گیاه کراسولا اواتا یا جید خود را در هر 6 ماه یکبار سرزنی کنید.

از یک کود قابل حل در آب استفاده کنید. مهم این است که شما باید گیاه جید خود را به طور منظم آب دهی کنید و سپس آن را با کود تغذیه کنید.

همانطور که می بینید، چگونگی برای مراقبت از یک گیاه یخی (کراسولا اواتا – جید) بسیار ساده است.

با کمی مراقبت از گیاه جید، گیاه بسیار جادوی شما ممکن است یک روز تبدیل به یک درخت بسیار زیبا شود.


اسپاتی فیلوم – صلیب لیلی – نیلوفر صلح

مجله مزرعه کاکتوس cactus farm iran zamin اسپاتی فیلوم - صلیب لیلی - نیلوفر صلح
اسپاتی فیلوم – صلیب لیلی – نیلوفر صلح

نیلوفر صلح ( اسپاتی فیلوم )، همچنین به عنوان گیاهان گنجه شناخته می شود، انتخابی محبوب برای دفاتر و خانه ها می باشد. هنگامی که به گیاهان داخل سالن منزلتان اضافه میشود، گیاهی با تمام زیبایی خود ساده ترین روش نگهداری را دارا می باشد.

اما، در حالیکه مراقبت از گیاهان اسپاتی فیلوم آسان است، شرایط مناسب رشد هنوز مهم هستند.

این گیاهان دوست داشتنی نه تنها فضای زندگی را روشن می کنند، بلکه در تمیز کردن هوا اتاق که در آن هستند بسیار عالی است.

اغلب این گیاهان دارای برگ های سبز تیره و گل های سفید هستند. اما آنچه بیشتر مردم به عنوان گل فکر می کنند در واقع یک برش برگ مخصوص است که بیش از گل ها با هم مخلوط می شود.

مانند بسیاری از گیاهان داخلی پرطرفدار، اسپاتی فیلوم از نور متوسط ​​تا کم استفاده می کنند.

اسپاتی فیلوم که در نور بیشتر قرار می گیرند، تمایل دارند که گلهای سفید بیشتری تولید کنند، در حالی که  در نور کم، کمتر گل می گیرند و بیشتر شبیه به گیاه شاخ و برگی می شوند.

گیاه صلح یکی از رایج ترین اشتباهات در مراقبت، آب بیش از حد است. اسپاتی فیلوم نسبت به آبیاری کمتر قابل تحمل تر هستند، که یکی از رایج ترین دلایل مرگ یک نیلوفر صلح آب زیاد است.

به این ترتیب، هرگز نباید گیاه اسپاتی فیلوم را به صورت برنامه ریزی آب بدید.

در عوض، شما باید آنها را یک بار در هفته بررسی کنید تا ببینید که آیا آنها نیاز به آب شدن دارند. به سادگی سطح خاک را چک کنید اگر خشک بود نیاز آب را برای گیاه برطرف کنید و اگر خاک هنوز مرطوب است، گیاه نیازی به آبیاری ندارد.

از آنجا که این گیاهان بسیار مقاوم به خشکسالی هستند، نگران دیر شدن وقت آبدهی نشوید.

گیاهان نیلوفر صلح (اسپاتی فیلوم) نیاز به کود مکرر ندارند.

باروریی با یک کود متعادل یک تا دو بار در سال به اندازه کافی برای حفظ گیاه مناسب خواهد بود.

اسپاتی فیلوم همچنین برای تکثیر ساقه های جدید تولید میکند که میتوانید با جدا کردن از قسمت اصلی گیاه و کاشتن در یک گلدان جداگانخ این گیاه رو به راحتی تکثیر کنید.

از آنجایی که برگ های وسیع در اسپاتی فیلوم تمایل دارند که  گرد و غبار محیط رو به خود بگیرند، باید حداقل یک بار در سال آنرا شستشو دهید.

این کار باعث می شود که نور خورشید بهتر به گیاه برسد. شستشو گیاه را می توان در حمام و گرفتن دوش کوتاه یا با قرار دادن آن در یک سینک و از آب شیر سینک شستشوی برگ ها را انجام دهید، همچنین می تواند با یک پارچه مرطوب روی سطح برگهای گیاه را پاک کنید.

با این حال، از استفاده از محصولات درخشان کننده برگهای گیاهان خود که محصولات تجاری و دارای مواد شیمیایی هستند اجتناب کنید، زیرا این می تواند منافذ گیاه را مسدود کند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها